Kapat
7 ürün bulundu.
Lale Çiçekleri

Lale Çiçekleri ve Lale Çiçeği Buketi Fiyatları

Lale en çok sevilen, son derece gösterişli ve şık çiçeklerden biridir. Bu çiçekleri sevdiklerinizin özel günlerini kutlamak için verebileceğiniz gibi, birine seni seviyorum demek için de hediye edebilirsiniz. Son derece zarif bir görünümü olan lalelerin birçok farklı rengi vardır. Her bir renk kendine ait bir anlam taşır. Lalelerin renklerinin çeşitli duyguları temsil ettiğine inanılır.

Hem sevdiklerinize almak hem de kendi evinizi süslemek için laleler son derece uygun çiçeklerden biridir. Vazoda uzun süre taze tutabileceğiniz laleler evinizin dekorasyonuna da uyum gösterecek ve çok yakışacaktır. Bunun yanı sıra ofisinizde masanızda da bu çiçeklere yer verebilirsiniz. Pozitif bir enerjisi olan laleler, gören herkesi mutlu etmeyi başaracaktır.

Lale Çiçeklerinin Anlamları

Laleler çok farklı renklere sahip olabilirler. Karşınıza en çok çıkacak çeşitler ise; kırmızı, sarı, pembe, mor, beyaz ve turuncu lalelerdir. Renk seçenekleri arasından seçim yaparken, anlamlarını da bilmeniz fayda sağlayacaktır.

Kırmızı lale; büyük aşkların simgesidir. Seni seviyorum demenin en güzel yolu olan kırmızı laleler, partnerinize verebileceğiniz en güzel çiçek seçeneklerinden de biridir. Kırmızı laleler, Ferhat ile Şirin’in büyük aşklarının da simgesidir. Efsaneye göre; Ferhat, Şirin için her gün gözyaşı dökmektedir. Gözyaşı döktüğü topraklarda ise ertesi günü kırmızı lale çiçeği açar. Bu sebeple kırmızı lale büyük aşların çiçeği olarak adlandırılır.

Sarı laleler ise pozitif duyguların çiçeğidir. Sarı lale, hediye edilen kişi için umut dolu yarınların habercisi gibidir. İyi dileklerin iletildiği sarı laleler, neşenin sembolüdür. Pembe laleler ise masum duyguların simgesidir. Bu çiçek hasta ziyaretlerinde yaygın olarak kullanılır. Geçmiş olsun çiçeği olarak sipariş edeceğiniz pembe laleler, saygının ve sevginin sembolüdür.

Güven duygusu veren mor laleler ise renkleriyle hayli dikkat çeken çiçeklerdir. Beyaz lale ise özür dileme çiçeği olarak bilinmektedir. Aynı zamanda düğün ve nikahlarda da zarif görünüşüyle sık sık beyaz lale tercih edilir. Turuncu lale ise tebrik çiçeği olarak bilinmektedir. Yeni bir işe başlayan ya da iş kuran sevdikleriniz için turuncu laleler son derece uygun çiçeklerdir.

Lale Çiçeğinin Özellikleri

Lale çiçekleri, gelin buketlerinin, ev hediyelerinin ve şık sofraların olmazsa olmazı çiçeklerdir. Bu çiçeklerin kendine has bazı özellikleri vardır. Oldukça renkli bir bitki olan laleler, gökkuşağında bulunan tüm renkleri barındırmaktadır. Bunun yanı sıra Osmanlı Devleti’nde en çok ekilen çiçek olmasıyla, Türkler için özel bir anlam teşkil etmektedir.

Dünyada 5 bin adet lale türü yetişmektedir. Lale soğanı sonraki sene için, içerisinde tohumlarını saklamaktadır. Her lale çiçeği farklı bir duyguyu temsil etmektedir. Bunun yanı sıra bahçe toprağında büyümeye çok uygun bir çiçektir. Süsleme ve peyzaj alanında sıklıkla kullanılan laleler, buket halinde her yerde görebileceğiniz çiçeklerdir.

Sevdikleriniz İçin Vazoda Lale

Sevdikleriniz için, ister özel bir günde olsun isterse sıradan herhangi bir günde vazo içerisinde lale göndermek son derece anlamlı ve şık bir davranıştır. Vazo içerisinde laleler, uzun süre boyunca masaları, odaları, balkonları, yemek masalarını süsleyebilir. Bu sayede sevdiğiniz kişi, çiçeğe her baktığında sizi hatırlayabilir. Özel tasarım lale vazoları sayesinde çok şık bir sürpriz yapabilir ve sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz.

Vazoda beyaz laleler, sipariş edebileceğiniz en şık seçeneklerden biridir. Vazodaki beyaz lalelere, aspirisya, fenix yaprağı ve kandil orkide gibi bitkiler de eşlik edecektir. Bu sayede vazodaki beyaz laleleriniz çok daha şık bir görünüme kavuşacaktır. Şeffaf vazosuyla bu çiçekler son derece güzel bir seçimdir.

Daha renkli çiçeklere yönelmek istiyorsanız, VIP lale seçeneğini de tercih edebilirsiniz. Şeffaf vazo içerisindeki VIP lale aranjmanı, renkleriyle adeta büyüleyici bir etkiye sahiptir. Mavimsi ve morumsu renkleriyle bu laleler, adeta gerçeküstü görünmektedir. Bu laleler, hediye edildikleri kişiyi gerçek olup olmadığını düşünmeye sevk edecek kadar güzel çiçekler arasında yer alır.

Dekoratif bir vazoda sarı laleleri de tercih edebilirsiniz. Özellikle sarı laleler seven tanıdıklarınız için bu son derece anlamlı bir hediye olacaktır. Anastasya ile birlikte hazırlanan sarı laleler, görünümleriyle güneş sıcaklığını evlere taşımaktadır.

Siz de vazo içerisinde sevdiklerinize lale sipariş ederek, onları ne kadar sevdiğinizi bir kez böyle gösterebilirsiniz. Vazoların yanı sıra kutu içerisinde lale de sipariş edebilirsiniz.

Kutuda Lale Seçenekleriyle Şık Bir Sürpriz

Kutuda laleler arkadaşlarınıza, dostlarınıza, akrabalarınıza ya da partnerinize hediye edebileceğiniz en güzel çiçekler arasında yer alır. Kutuda yapılan aranjmanlar genellikle birçok çiçeği barındırmaktadır. Tek başına lalelerle yapılan bir kutu aranjmanı bulmak pek mümkün değildir.

Son derece şık ve farklı renklerdeki kutularda lale aranjmanlarını bulabilirsiniz. Bu kutularda lalelerin yanı sıra güller ve orkideler de bulunabilir. Bunun yanı sıra sümbül ve krizantem gibi çiçeklerde bu kutularda sıklıkla kullanılır. Kutuların en güzel taraflarından biri ise çoğunda çikolata ve şeker gibi seçeneklerin olmasıdır. Kutuların içerisinden açılan çekmecelerde tercihinize göre çikolata ya da badem şekeri olabilir. Sevdikleriniz için çiçekler oldukça anlamlı ve hoş kokulu bir sürpriz iken, çikolatalar ise ağızlarını tatlandıran lezzetleri barındırır.

Kutuların yanı sıra çiçek çantalarıyla hoş bir aranjman da yapabilirsiniz. Bu çantalar oldukça şık bir görünüme sahiptir. Çiçek çantalarında lalelerle birlikte ayçiçeği, gül ve sümbül gibi çiçekler de beraber bulunur. Çiçek çantaları oldukça kreatif bir sürpriz olacaktır.

Zamanı Geçmeyen Lale Buketleri

Buket şeklinde hazırlanmış laleler, her zaman en güzel hediyelerden biridir. Sevdiğiniz birine bir buket lale hediye etmek oldukça şık ve hoş bir sürpriz olacaktır. Estetik görüntüsünün yanı sıra laleler, oldukça hoş kokulu çiçeklerin de başında gelmektedir. İçine konduğu mekânı kokusuyla dolduracak olan lalelere bakmaya doyamayacaksınız.

Görsel açıdan oldukça şık çiçekler olan laleler ile farklı biçimlerde buketler hazırlanabilir. Sarı ve beyaz lalelerden oluşan bir buket, renk uyumu açısından oldukça başarılıdır. Bu iki renk birbirine öylesine yakışır ki, lale buketi, çok uzaklardan dahi dikkat çeker. Bunun yanı sıra anastasya, gül ve grintrak gibi farklı çiçeklerle kombine edilen sarı laleler de oldukça güzel bir görüntü oluşturur. Bu buketlerde hem lalelerin şıklığı hem de farklı çiçeklerin hoş kokuları vardır.

Şeffaf bir buket ile beyaz laleler de son derece güzel bir seçenektir. Bu seçeneği tebrik çiçeği olarak ya da özür çiçeği olarak da kullanabilirsiniz. Lale çeşitlerini genel olarak çok farklı ortamlarda hediye edebilirsiniz. Düğünlerde, nişanlarda, geçmiş olsun ziyaretlerinde, tebriklerde, özel günlerde ve benzeri birçok ortamda laleler oldukça zarif bir hediye olacaktır.

Sarı renklerden hoşlananlar için sarı lale buketi oldukça ideal bir seçenektir. Bunun yanı sıra kandil orkidelerle süslenmiş sarı lale buketlerini de tercih edebilirsiniz. Sarı laleler oldukça popüler seçeneklerden biridir.

Buket çiçek olarak ister yalnızca laleleri kullanın isterse lalenin başrol olduğu farklı buketleri, bu çiçekler sevdiklerinize oldukça hoş bir sürpriz olacaktır. Laleler özel günlerde de hediye çiçekleri arasında özel bir yere sahiptir.

Lale Çiçeği Buketi Fiyatları

Lale çiçekleri hoş kokuları ve olağanüstü görünümleriyle dikkat çeken seçeneklerdir. Sevdiklerinizin kapısına bir buket lale göndermek oldukça zarif bir davranıştır. Bu sayede sevdiklerinizi mutlu edebilir ve onlara sevdiğinizi söylemenin farklı yollarını bulabilirsiniz.

Lale fiyatları ise her bukette farklılık gösterebilir. Lalelerin fiyatları üzerinde bir dizi faktör rol oynamaktadır. Bunların başında kaç adet çiçek kullanıldığı gelmektedir. Bukette lale sayısı arttıkça fiyat da buna paralel olarak artış gösterebilir. Bunun yanı sıra lalelerin yanında kullanılan çiçekler de fiyatların belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Lalelerin yanında orkide, sümbül, gül gibi çok farklı çiçeklere yer verebilir. Bu çiçekler türlerine göre farklı fiyatlandırmalara sahiptir. Gene lalelerle birlikte kullanılan süs yaprakları da fiyatlara görece küçük etkiler yapmaktadır.

Bunun yanı sıra kutu lale çiçeklerinde farklı fiyatlar uygulanmaktadır. Bu çiçeklerde yer alan çikolata ve şekerler fiyatlara etki eden faktörlerden bir diğeridir. Yine vazolu seçeneklerde vazonun durumuna bağlı olarak fiyatlar aşağı ya da yukarı yönlü olabilir.

Siz de sevdiklerinize uygun fiyatlara lale sipariş edebilirsiniz. Cihan Altunkaya Çiçekçilik web sitesinde onlarca farklı lale çeşidini bulabilirsiniz. Web sitemizde bulacağınız taze çiçekleri çok kısa adımlarla dilediğiniz yere, dilediğiniz zaman gönderebilirsiniz. Hızlı teslimat ve güvenli ödeme seçenekleriyle Cihan Altunkaya Çiçekçilik ile sevdiklerinize her an kapısına gönderdiğiniz lalelerle sürpriz yapabilirsiniz. Sipariş vermek için hemen dilediğiniz bir lale buketini seçebilir ve kısa sürede ödemenizi tamamlayabilirsiniz.