Kapat
18 ürün bulundu.
Orkideler

Orkideler

Sevgiyi, şefkati veya minnettarlığı ifade etmek için çiçeklerin sembolizmini kullanmak, yüzyıllar öncesine dayanan bir geleneğimizdir. Dünyanın tüm ülkelerinde çiçeklerin taşıdığı belirli anlamlar vardır ve orkideler, iletmek istediğiniz duygu ve düşünceler için son derece idealdir. Orkide siparişi verebileceğimiz web sitemiz sayesinde, dilediğiniz gün ve saatte teslim edilmek üzere, onlarca farklı çiçek türü arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Online Orkide Siparişi

Sırada bir doğum günü veya bir yıl dönümü mü var? Sevgilinize veya eşinize, onu sevdiğinizi göstermenin bir demek taze çiçekten daha etkili bir yolu olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Piyasada özel günler için çikolata ve ayıcık gibi ürünler bulunsa da taze çiçeklerin mis kokulu güzelliği ve insana kattığı neşe hiçbir zaman kaybolmaz. Eğer siz de çiçek göndermenin her zaman sevimli, büyüleyici ve güçlü olduğuna inanan biriyseniz, orkide gönderimlerinizi hassasiyetle iletebileceğiniz web sitemiz aracılığı ile hemen Cihat Altunkaya Çiçekçiliği tercih edebilirsiniz.

Parlak ve cesur rengi, güzel şekli ve çeşitli kokuları, orkide çiçekçilerin favorisi haline getiriyor. Orkide çiçek göndermek, sevginin derinliğinin anlaşılması açısından en uygun seçeneklerdendir. Orkide neredeyse 25.000’in üzerinde çeşidi ile doğada yer almaktadır. Birbirinden farklı renkleri, desenleri, tomurcuk yapıları ve sürgünleri; orkide türlerini diğerlerinden ayıran bazı özelliklerindendir.

Orkideler Hangi Özel Günlerde Hediye Edilir?

Bu özel çiçek türünü farklı türde özel günleriniz için bir hediye olarak değerlendirebilirsiniz. Orkide gönder firması olarak sayfamızda yalnızca canlı ve taze orkide çiçeklerine yer ver veriyoruz. Anneler gününde, sevgililer gününde, kadınlar gününde, doğum günleri ve diğer pek çok özel günde bütçenize uygun çiçekler arasından özel bir hediye oluşturabilirsiniz. Çiçek firması Cihan Altunkaya Çiçekçilik ayrıcalığı ile en sevilen türlerine göz atabilir, web sitesi kanalıyla 7 gün 24 saat siparişlerinizi tamamlayabilirsiniz. En taze ve canlı çiçekler eşliğinde iletilen hediye buket ve aranjmanlarınız, doğru adrese titizlikle iletilecektir.

Orkide Çeşitleri

Hemen her renk tonu, aranjmanı ve buketiyle karşılaşabileceğiniz bu özel çiçekler, zengin bir çeşitlilik sunuyor. Sevdiğiniz renklere ait her türlü tasarımı bulabileceğiniz ve taşıdığı anlamları ile duygu ve düşüncelerinizi dilediğiniz gibi ifade edebileceğiniz bir hediye olma özelliği taşıyor. Orkide çeşitleri ile öne çıkan firmamız; sarı, mavi, mor ve beyaz gibi renk seçeneklerine ek olarak mini boy özel saksı alternatifleriyle ve ikili ve üçlü aranjmanlarla benzersiz tasarımlar ortaya koyuyor. Çiçek siparişi konusunda yıllardan beri üstün servis hizmetleriyle öne çıkan firmamızın online sitesi aracılığıyla siparişlerinizi aynı gün teslim özelliğiyle tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz ileri tarihli bir başka gün için siparişinizi oluşturabilirsiniz.

En Popüler 6 Orkide Çeşidi

Phalaenopsis Orkide (Güve Orkide)

Kanat şeklinde yaprakları olan ve parlak pembe renkte olan orkidelerdir. Parlak renkleri nedeniyle çarpıcı görünüyorlar ve sıkıcı atmosferi bile canlandırabilirler. Bu orkide türleri doğrudan güneş ışığına ihtiyaç duymaz ve evin herhangi bir odasında veya konumunda yaşamını sürdürebilir. Pembe rengi nedeniyle kadınlığı, zarafeti ve mutluluğu temsil eder.

Cattleya Orkide

Bu orkideler, merkezde turuncu bir renk tonu ile parlak pembe renkte güzel şekilli yaprakları ile karakterize edilir. Erişteye benzeyen köklerin büyüdüğü silindirik bir gövdeye sahiptirler. Bu orkide aynı zamanda kadınlığın, zarafetin simgesidir ve bu orkide türü daha çok nemli ortamlarda yetişir.

Vanda Orkide

Vanda orkide, mor ve mavi renk olmak üzere farklı alt çeşitlerden oluşur. Yılda 2-3 kez çiçek açar ve geceleri nispeten serin ortamları sever. Mavi ve mor orkide asilliği temsil eder. Saygı duyduğunuz veya hayran olduğunuz birine hediye etmek için doğru seçim olabilir.

Paphiopedilum Orkide (Venüs Terliği Orkide)

Yetiştirilmesi en kolay orkide çeşitlerinden biri olan Paphiopedilum, çekiciliğini artıran mor renkli noktalarla sarı veya krem ​​rengindedir. Çiçek iki kanat yaprağından, bir büyük dik taç yapraktan ve terlik şeklinde bir dudaktan oluşur. Bu orkide çeşitleri, hayatta kalabilmek için nemli ortamları, sıcak iklimleri ve yeterli miktarda güneş ışığı alan odaları sever. Orkidenin krem ​​ve sarı rengi sevinci ve yeniyi simgelemektedir.

Miltonia Orkide

Bu orkide türleri, beyazdan pembeye, koyu mor ve lilaya kadar çeşitli renklere sahiptir. Güçlü aroması ile öne çıkmaktadır. Menekşeyi andıran bir görünümü vardır. Rengine bağlı olarak Miltonia neşe, hayranlık, güzellik gibi çeşitli duyguları temsil eder. Düzenli olarak sulanmayı gerektirir ve doğrudan güneş ışığından uzak tutulmalıdır.

Cymbidium Orkide (Boat Orkide)

Bu orkide çeşidi beyazdan yeşile, sarıdan kreme kadar geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Yapraklar, çiçeğe güzel ve zarif bir görünüm veren deseni ile dikkat çekmektedir.

Birbirinden güzel orkide saksı çiçeklerimizi sayfamızdan inceleyebilir, “İletişim” sayfası üzerinden sipariş süreci ile ilgili detaylı bilgi alabilir, özel tasarım çiçek aranjmanları ve buketleri konusunda ekibimizle görüşebilirsiniz.

Orkide Fiyatları

Orkide siparişi fikirlerini daha popüler yapan şey, çarpıcı ve zarif görünümüdür. Orkidelerin çoğu güzel şekil, renk ve desenleri ile öne çıkmaktadır. Pembe orkideler kadınlık, zarafet ve neşeyi temsil ederken, kırmızı renkli orkideler gerçek aşkı temsil eder. Mavi ve mor renkli orkide, asaleti temsil eder. Böylece vesile ve hediye edilen kişiye bağlı olarak orkide türünü seçebilirsiniz. Fakat her orkide, aynı yetişme ortamı ve şartlarında büyümemektedir. Bu da maliyetlerinde farklılıklara neden olmaktadır. Orkide fiyatları, Türkiye genelindeki ortalamalara sahiptir. Orkidenin türüne, aranjmanın ve buketin tasarımına, hediyenin teslim edileceği konuma, vb. pek çok kritere göre değişkenlik göstermektedir.