Kapat
2 ürün bulundu.
Balkon Çiçekleri

Balkon Çiçekleri Modelleri ve Fiyatları

Şehrin karmaşası içerisinde, adeta bina çiçek açıyormuşçasına balkonları mutlaka görmüşsünüzdür. Her tarafından farklı çiçeklerin bulunduğu, rengarenk bir balkon, herkesin hoşuna gidecek bir dekorasyondur. Böylesi güzel, renkli ve hoş kokulu bir balkona sahip olmak, bütün stresinizi atmanıza da yardımcı olacaktır. Bunu sağlamak ise sandığınızdan çok daha kolaydır. Balkon çiçekleri bakımı son derece kolay ve dayanıklı bitkilerdir. Balkon bitkileri ile süslediğiniz balkonunuzdan, yaz ayları boyunca çıkmak istemeyebilirsiniz.

Balkon bitkisi dendiği zaman akla birçok farklı tür gelebilir. Onlarca farklı balkon çiçeği vardır. Bunların her birinin kendine has kokuları ve değişik tonlarda renkleri vardır. Hem cam önlerine hem balkon demirlerine asabileceğiniz bitkiler, evinizin havasını tamamen değiştirecektir. Bu bitkilerin yanı sıra birçok sarmaşık tercih ederek, balkondan aşağıya sarkan harika bir görüntüye de kavuşabilirsiniz. Balkon ya da bahçenizde bitki yetiştirmek için bölgenizin iklim koşullarını da hesaba katmayı unutmamalısınız. Peki, siz balkon çiçek modelleri arasında hangilerini en çok seviyorsunuz? Sevdiğiniz çiçek iklimsel olarak ve balkonunuzun pozisyonu açısından uygunsa, hemen satın alarak balkonunuza yerleştirebilir ve bu tatlı atmosferin keyfini çıkarabilirsiniz.

Balkon Çiçek Türleri Nelerdir?

Birçok farklı balkon çiçeği türü vardır. Balkon saksı çiçekleri, farklı iklim koşulları altında yetişirler. Balkonunuz için bir çiçek tercih edeceğiniz zaman öncelikle iklim koşullarınızı dikkate almanız gerekir. Bununla birlikte sizin için en güzel balkon çiçeği türlerini araştırdık. Yetiştirdiğiniz bitki gerekli koşullar sağlandığında harika çiçekler açacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan biraz güneş ve biraz da sudur.

Balkonunuzda yetiştirebileceğiniz en güzel çiçeklerden biri hercai menekşe olacaktır. Bu çiçeğin hepsinin eşit büyüklükte olmayan ve genelde iki ayrı renkte bulunan beş adet kadifemsi taç yaprakları vardır. Oldukça etkileyici bir görünüme sahip olan bu çiçek, balkon çiçek modelleri arasında oldukça yaygın olarak talep görür. Bir başka sık talep edilen çiçek ise cam güzelidir. Cam güzeli doğanın tüm renklerini adeta yapraklarında barındırmaktadır. Cam güzeli, yarı gölge alanlarda fazlasıyla mutlu olan bir bitkidir. Bu bitki toprağın nemli olmasını sever. Bununla birlikte aşırı sulamanın kökleri öldürebileceğini de unutmamalısınız.

Bunların yanı sıra kasımpatı da oldukça güzel bir balkon çiçeğidir. Kış aylarına oldukça dayanıklı olan bu bitki, çok yıllık otsu bir çiçektir. Kasımpatının yanı sıra çuha çiçeği, nergis, ateş dikeni, Atatürk çiçeği, kış sümbülü, siklamen ve açelya da oldukça güzel ve balkonda olmaktan mutlu olacak bitkilerdir. Siz de bu balkon bitki modelleri arasından dilediğinizi tercih ederek, evinizin tüm havasını değiştirebilirsiniz.

Balkonunuza Yepyeni Bir Atmosfer Kazandırın

Balkon saksı çiçekleri, balkonunuzun atmosferini tamamen değiştirecektir. Eğer balkonunuzda zaman geçirmeyi sevmiyorsanız dahi, bu çiçekleri yerleştirdikten sonra ayrılmak istemeyeceğiniz bir yer haline gelecektir. Bitki yetiştirme konusunda merakınız varsa, hemen birkaç balkon bitkisi alarak işe başlayabilirsiniz. Sardunya çiçeği bakımı oldukça kolay olan balkon bitkilerinden biridir. Eğer ilk defa çiçek bakacaksanız, sardunya iyi bir tercih olabilir. Soğuk havalara karşı da dayanıklı olan bu bitki biraz güneş ışığı ve biraz su ile oldukça mutlu olan çeşitlerden biridir. Evlerin balkonlarına baktığınız zaman, sardunyalar görmeniz oldukça yüksek ihtimallidir.

Balkon bitkileri arasında tercih edeceğiniz seçenekte renkler de önemli bir rol oynar. Balkon çiçekleri genellikle çok zarif ve şık çiçeklere sahiptir. Bununla birlikte çok farklı renkleri bir arada barındıran çiçekleri de tercih edebilirsiniz. Balkonunuza yerleştireceğiniz çiçek sayısına göre, rengarenk bir balkon elde edebilirsiniz. Bu durum balkonunuza bambaşka bir hava katacaktır. Balkon çiçekleri gerek kokuları gerekse renkleriyle, stresli iş yaşamının ve hayatının yoruculuğunun etkilerini atmanıza yardımcı olur. Siz de balkonunuz için son derece hoş çiçekler satın alarak, bambaşka bir balkon yaratabilirsiniz.

Balkon Çiçeği Fiyatları

Balkon çiçekleri çok farklı renklere ve seçeneklere sahiptir. Her bir çiçeğin farklı ihtiyaçları olabileceğini de unutmamalısınız. Eğer balkonunuz güney cephede kalıyorsa, güneşi daha fazla seven çiçekleri tercih edebilirsiniz. Bazı çiçeklerin diğerlerine göre daha fazla güneşe ihtiyacı var. Bazıları ise doğrudan güneş ışığından fazla hoşlanmayabilir. Eğer balkonunuz kuzey cephedeyse böylesi bitkileri tercih edebilirisiniz.

Balkon çiçekleri çeşitleri oldukça fazla seçeneğe sahiptir. Hem bahçe bitkileri hem de balkon çiçekleri fiyatları ise birçok farklılık gösterebilir. Çiçekleriyle göze oldukça hoş gelen bu bitkilerin fiyatlarını genellikle türleri belirler. Balkon çiçek fiyatları açısından düşünüldüğünde, daha zor bulunan türlerin fiyatları genelde daha yüksek olacaktır.

Siz de balkonunuz için böylesi güzel görünümlü, hoş kokulu, renkli ve bakımı kolay bitkiler alabilirsiniz. Bu sayede balkonunuz adeta canlanacaktır.