Kapat
1 ürün bulundu.
Sümbül

Sümbül Çiçeği Çeşitleri ve Fiyatları

Sümbül çiçeği, hoş kokularıyla ve güzelliğiyle öne çıkan bir bahar çiçeğidir. Bu çiçek Yunan mitolojisinde Sparta kralının genç oğlu olup, yeniden doğuşunu simgeler.

Sonsuz sevgi ve bağlılık anlamını taşıyan sümbül, sevdiklerinize verebileceğiniz en güzel ve anlamlı çiçeklerden biridir. Farklı renkleriyle ve gösterişli yapısıyla dikkat çeken sümbül, zambakgiller ailesinin en güzel üyelerinden biridir.

Rengarenk ve gösterişli sümbüller tek başlarına buketlerde kullanıldığı gibi birçok zaman diğer çiçeklerle birlikte aranjmanı yapılmaktadır. Her iki durumda da bu çiçekler sevdiklerinizin gönlünü kazanmanın en güzel yoludur. Sümbül buketlerini partnerinize, ailenize, arkadaşlarına, tüm sevdiklerinize alabilirsiniz. Böylesine güzel bir çiçek, herkeste farklı anlamlar uyandıracaktır.

Özel Günlerde Verilecek En Güzel Çiçek: Sümbül

Özel günlerde hepimiz sevdiklerimiz için güzel çiçekler yollamak isteriz. Sevgililer günü, anneler günü, doğum günü, yıldönümleri ve benzeri birçok özel günde çiçek, alınabilecek en hoş hediyelerden biridir.

Hem görünüşleri hem de kokuları itibariyle çiçekler, verildikleri kişide tarifsiz duygulara yol açar. Sümbül bu çiçekler arasında dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Sümbüller, sonsuz bir sevginin ve bağlılığın anlamı olduğu için birçok kişi tarafından bu amaçla gönderilmektedir. Özel günlerde kapısında bir demet sümbül bulanlar için bu eşsiz bir sürpriz olacaktır.

Sümbül çiçekleri yaygın olarak mor ve pembe renklere sahiptir. Bunun yanı sıra beyaz, turuncu, sarı gibi farklı renklerde sümbüller bulmak da mümkündür. Her rengin kendi içerisinde farklı bir anlamı vardır. Hangi rengi tercih ederseniz edin, özel bir günde sevdiğiniz insana sümbül buketi yollamak harika bir fikirdir.

Tebrik Çiçeği Olarak Sümbül Buketi

Sümbül buketleri, sıklıkla tebrik çiçeği olarak da kullanılmaktadır. Sevdikleriniz yeni bir iş kurduğunda, yeni bir işe girdiğinde ya da işinde başarı kazandığında sümbül buketiyle onları en güzel şekilde tebrik edebilirsiniz. Yeni işinin başarısını kutlamak için sümbül çiçeği oldukça anlamlı bir hediyedir.

İşindeki başarıların yanı sıra evlilik, nikâh, nişan gibi kutlamalarda da sümbül yaygın olarak kullanılan bir tebrik çiçeğidir. Böylesi özel günlerde sümbüller, dikkat çeken çiçeklerdir. Bu tip bir sürpriz sayesinde sevdikleriniz sizi asla unutmayacaktır.

Sümbüllerin gösterişli ve güzel görünümünün yanı sıra kokuları da harikadır. Kokusuyla kendisine hayran bırakan sümbül buketleri sayesinde, sevdikleriniz bu kokuyu her aldığında sizi hatırlayacaktır.

Hoş Kokularıyla Sümbül Buketleri

Sümbüller, özel günlerin yanı sıra tebrik çiçeği olarak da yaygın olarak kullanılır. Bunun yanında ise bu buketleri sipariş etmek için özel bir günü beklemenize gerek yoktur. Normal bir günde sevdiklerinize çok daha hoş sürprizler yapabilirsiniz. Hiç beklemediğiniz bir anda gelen sümbül buketi, sevdiklerinizi şaşırtacağı kadar sevindirecektir.

Sümbül buketleri genel olarak yalnızca bu bitkilerden oluşur. Pembe ya da mor sümbül buketleri oldukça etkileyecektir. Sümbül buketlerini süslemek adına fenix ve aspirisya yapraklarıyla buketler yapılır. Tasarımıyla ve görüntüsüyle benzersiz bir buket ile partnerinize sürpriz yapabilirsiniz.

Partnerinizin yanı sıra annenize, arkadaşlarınıza, akrabalarınıza, dostlarınıza da buket sümbülleri alabilirsiniz. Bu çiçekler, yeni doğum yapmış olan tanıdıklarınıza göndermek için de ideal seçeneklerden biridir. Sümbüller tek başlarına sık sık buket yapıldığı gibi, farklı çiçeklerle de aranjmanı hazırlanmaktadır. Karışık buketlerde bol miktarda sümbül görmeniz mümkündür. Güller, papatyalar ve anastasyalarla birlikte bolca sümbül görmeniz mümkündür. Sümbüller, karışık bir aranjmanda dahi fazlaca dikkat çekecektir. Siz de böylesi buketler sipariş ederek, sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Vazoda Sümbül ile Uzun Süre Kendinizi Hatırlatın

Sümbüller buket halinde oldukça sade, buna karşın gösterişli çiçeklerdir. Bunun yanı sıra sümbülleri hoş bir vazo içerisinde de hediye edebilirsiniz. Vazoda sümbül hediyesinin en iyi tarafı ise, uzun süre boyunca solmadan yaşamaya devam etmeleridir. Bu sayede vazoda sümbül hediye ettiğiniz kişi, çiçekler yaşamaya devam ettiği sürece onlara her baktığında sizi hatırlayacaktır.

Vazoda sümbül siparişi en az buket kadar hoş ve etkileyici bir hediyedir. Vazoda çiçek sipariş ederken sümbülün yanı sıra farklı çiçekleri de bulabilirsiniz. Ayçiçeği ve sümbül gibi birbirine çok yakışan iki çiçeği aynı anda bir vazo içerisinde hediye edebilirsiniz. Şık ve dekoratif bir vazo sayesinde çiçekleriniz en güzel köşeleri süsleyecektir. Gerek evlerde sehpaların, camların güzel bir köşesinde gerekse ofislerde masa üzerinde oldukça hoş bir görüntü yaratırlar. Görünümlerinin yanı sıra kokularıyla da bulundukları ortama uzun süre boyunca keyifli bir atmosfer oluşturur.

Vazoda sümbülü sevdikleriniz için alabileceğiniz gibi kendiniz için de sipariş edebilirsiniz. Böylece çalışma ortamınızı renklendirebilirsiniz. İsterseniz evinizde yemek masanızın üzerine koyarak, yemeklerinizi de daha hoş bir ortamda yiyebilirsiniz. Vazoda çiçekler, hem oldukça klasik hem de zamanı asla geçmeyen bir hediyedir.

Kutuda Sümbül ile Renk Cümbüşü Yaratın

Sümbül buketleri ve vazoda sümbül hediyesi oldukça ideal ve klasik bir hediyedir. Bunun yanı sıra sümbülleri farklı biçimlerde de sipariş edebilirsiniz. Son dönemlerin en popüler biçimlerinden biri ise kutuda çiçeklerdir. Siz de kutuda sümbüllerin olduğu bir çiçek aranjmanı sipariş ederek, farklı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Kutuda çiçek siparişinde bilmeniz gereken bazı ayrıntılar vardır. Kutuda çiçekler genel olarak buketlerden daha sayıca daha fazladır. Kutuda çiçek siparişinde yaygın olarak karışık aranjmanlar tercih edilmektedir. Kutuda çiçekler açısından sümbül sıklıkla kullanılan seçeneklerden biridir. Bunun yanı sıra gül ve lale gibi seçeneklerde yan yana bulunabilir. Kutuda çiçekler, bir köşede dik bir şekilde durabildikleri için oldukça gösterişli hediyelerdir.

Bununla birlikte kutuda sümbül çiçeklerinin en önemli ayrıntısı ise çikolatalar barındırmasıdır. Kutuda bulunan çekmeceyi açtığınızda içerisinden farklı sayılarda çikolatalar çıkabilir. Çiçekler sevdikleriniz göz zevkine ve koku duyusuna hitap eden müthiş hediyelerdir. Bununla birlikte bu çikolatalar aynı zamanda damak zevklerine de hitap eder. Hoş kokulu sümbüller eşliğinde harika bir çikolata yemek, herkesi mutlu edecektir.

Çiçek Çantasında Sümbüller

Kutuda sümbüllere benzer şekilde çiçek çantasında sümbül hediyesi de son derece dekoratif bir görünüme sahiptir. Çiçeklerin çantanın dışına çıkan tasarımları, hayli yüksek bir seyir zevki yaratmaktadır. Eğer dekoratif açıdan hoş bir çiçek vermek istiyorsanız çiçek çantaları tam size göredir.

Çiçek çantaları yaygın olarak özür hediyesi olarak gönderilmektedir. Sevdiklerinizi kırdığınız zaman, böylesi bir çiçek çantası özür dilemenin en güzel yollarından biri olacaktır. Çantada çiçek aranjmanlarında sümbüllerin yanı sıra birçok farklı seçeneği bulabilirsiniz. Gül, lale, anastasya gibi çiçekler bu çantalarda sümbüllere eşlik ederler. Bunun yanı sıra çantalar aspirisya yaprağı ve yeşilliklerle süslendirilmektedir. Renkli kurdeleleriyle hoş bir görünüm yaratan bu çantaları taşımak da son derece kolaydır.

Sevdiklerinizin evlerine ya da iş yerlerine böylesi güzel bir sümbül çiçek çantası hediyesi yollayabilirsiniz. Sevdikleriniz bu çantayı taşırken etrafındaki birçok insanın dikkatini de çekecektir. 20 santim yüksekliği ve 20 santim genişliği olan bu çantalar oldukça büyüktür. Buna karşın içine eklenen çiçekler, adeta çantadan taşmaktadır. Bu da onlara son derece şık bir görüntü yaratır.

Dilerseniz buket ile dilerseniz vazoda, dilerseniz kutuda, dilerseniz çiçek çantasında; sümbüller son derece zarif hediyelerdir.

Sümbül Çiçeği Fiyatları

Sümbül çiçekleri ister kendinize isterseniz sevdiğiniz bir başkasına verebileceğiniz en hoş hediyelerden biridir. Farklı renkleri, görünümleri ve kokularıyla hemen hemen herkesi büyüleyen bu çiçeklerin fiyatları ise değişken olabilmektedir.

Öncelikle nasıl bir çiçek aranjmanı istiyorsanız onu seçmeniz gerekir. Bukette, kutuda, vazoda ya da çantada sümbül çiçeklerinin fiyatı değişkenlik gösterecektir. Bununla birlikte aranjmanda farklı çiçeklerin bulunması da fiyatların farklılaşmasına neden olabilmektedir. Kutuda çiçek gibi seçeneklerdeki özel çikolatalarda fiyatları etkileyen bir başka faktördür.

Fiyatların belirlenmesinde en önemli faktörü ise, sümbül sayısı belirlemektedir. Sümbül sayısı arttıkça fiyatlar da yukarı yönlü olarak seyredecektir. İçinde sümbül bulunan karışık aranjmanlarda ise farklı çiçeklerin sayısı da fiyat üzerinde oldukça etkili olacaktır.

Cihan Altunkaya Çiçekçilik ile sevdiklerinizin kapısına kadar bu güzel ve hoş kokulu sümbüllerden dilediğiniz bir tanesi gönderebilirsiniz. Özellikle sümbülleri hediye ettiğiniz kişinin zevkine göre renk seçimi de yapabilirsiniz. Cihan Altunkaya Çiçekçilik’te çok sayıda farklı sümbül çiçeği çeşidini bulabilirsiniz.

Taze çiçek garantisi veren Cihan Altunkaya Çiçekçilik, aynı zamanda çiçekleri hızlı teslimat özelliğiyle dilediğiniz saatte dilediğiniz noktaya götürmektedir. Bir başka özelliği ise güvenli ödeme yapılabilmesidir. Bu sayede sevdiklerinize güvenli ödeme seçeneğiyle, taptaze sümbül aranjmanlarını tam da istediğiniz saatte ve yerde hediye edebilirsiniz. Sayfamızda bulunan çiçeklerden birini hemen seçerek, sipariş oluşturabilir, birkaç dakikada sevdiklerini çok hoş ve keyifli bir sürpriz hazırlayabilirsiniz.